Барселона продължи към полуфинал за “Купата на Краля”! 26.01.2018г.

Барселона продължи към полуфинал за “Купата на Краля”! Вчера каталунците се изправиха срещу Еспаньол в четвъртфинална среща. В останалите двубои от футболния турнир се случиха доста неочаквани неща. Кралският отбор Реал Мадрид не успя да се справи с тима на Леганес и отпадна от борбата за купата. Повече за мачовете Ви предстои да научите тук.

Барселона – Еспаньол

Срещата беше с начален час 22:30 часа на “Камп Ноу”. В първата среща между отборите, на стадиона на Еспаньол “Корнея Ел Прат”, Барса допусна загуба с 1-0. Резултат от вчера беше 2-0! Веднага след началото на вчерашната среща играчите на Ернесто Валверде имаха проблеми със съдията Антонио Лаос, който санкционира нападателят на домакините- Луиз Суарез с жълт картон, за неспортменско поведение. Картони от това естество бяха дадени също на Меси и Паулиньо. Първият гол в мача отбеляза Суарез с глава, след центриране от Алеиш Видал, в ранната 8-ма минута. Гол номер две добави Лионел Меси в 25-та минута, след като отправеният от него удар рикошира в един от защитниците и обърка вратаря на гостите- Пау Лопез. Това бяха важните положения от 1-вото полувреме.

През второто полувреме голове не се случиха. Ключовият момент от него беше дебютирането на новото попълнение в състава на “блаугранас”, бразилецът Филипе Коутиньо, който те купиха от английския тим Ливърпул, след дълги преговори. Той добре се сработи с тима, показа самочувствие и успя да направи няколко опасни подавания, водещи към противниковото наказателно поле. Следващият противник на Барселона за купата ще бъде Валенсия.

Реал Мадрид – Леганес

Срещата се изигра изминалата сряда на “Сантяго Бернабеу”. В първата среща, гостуващият Реал победи с 1-0. Вчерашната среща завърши с победа за гостите Леганес с 2-1. Тъй като в турнира важи правилото за гол на чужд терен, мадридчани не успяха да продължат към следващия етап. Следващият съперник на продължилия Леганес ще бъде Севиля.

Това бяха последните новини около двата големи тима и тяхното участие в “Купата на Краля”! Не спирайте да следите блога на Бонусите за повече спортни статии! В сайта ще откриете и нашите ексклузивни предложения като: Бет365 бонус код, Betfair бонус код, Betfair бонус преглед и Efbet бонус код.