Резултати от 16-тия кръг на Бундеслигата 13.12.2017г.

Резултати от 16-тия кръг на Бундеслигата! Този вторник се изиграха четири футболни срещи от германската Бундеслига. Четири интересни за гледане двубоя. Отборът на Шалке успя да измести Лайпциг в класирането, като стана втори, но никой не се доближава до първенеца Байерн Мюнхен. Днес се играят други пет мача от това първенство. Повече за мачовете вижте тук!

Волфсбург – Лайпциг

Вчера от 19:30 часа, Волфсбург прие Лайпциг. Мачът завърши равен 1-1! Това равенство беше причината Лайпциг да падне на трета позиция, а Шалке се възползва от това. Резултатът откриха домакините, след като Пол Верхах изпълни дузпа, 15 минути след началото на мача. Гостите изравниха резултата 52-та минута, а за попадението беше точен Марсел Халстенберг.

Майнц – Борусия Дортмунд

Срещата започна снощи в 21:30 часа. Мачът беше спечелен от гостът Дортмунд с 2-0! Дортмунд са шести в класирането, след като бяха изместени от Хофенхайм. Първото полувреме на вчерашния мач мина без попадения. През второто полувреме гостите се раздвижиха и Сократис откри резултата в 55-та минута, а през 89-та Шинджи Кагава заформи крайния резултат, с невероятно попадение.

Фрайбург – Борусия Мьонхенгладбах

Снощи от 21:30 часа, 13-тият отбор в класирането Фрайбург прие Мьонхенгладбах и постигна победа с 1-0! Единственото попадение в мача беше дело на Нилс Петерсен, който прецизно прати топката в долния десен ъгъл, оставяйки вратаря на гостите безпомощен.

Хамбургер – Айнтрахт Франкфурт

Последният мач, изиграл се вчера, започна също в 21:30ч. Шестнайстият отбор в класирането- Хамбургер прие седмия- Айнтрахт. Гостите от Франкфурт успяха да надделеят в мача и победиха с 2-1! Едно изключително динамично първо полувреме. Още в 9-та минута Хамбургер откри резултата, след гол на Кириакос Пападопулос, но гостите отвърнаха. В 16-та минута Мариус Волф изравни, а в 24-та беше белязан и решаващият гол, който беше дело на Мият Гачинович.