Тотнъм взе своята голяма победа срещу Евертън! 14.01.2018г.

Тотнъм взе своята голяма победа срещу Евертън! Вчера петият отбор в класирането на Висшата лига- Тотнъм победи деветия Евертън с 4-0! Домакините достигнаха до тази победа, въпреки че не получиха привилегията да играят на своя собствен стадион. Невероятната форма на “шпорите” им даде възможност да застигнат четвъртия- Ливърпул, който днес се изправя срещу лидера Манчестър Сити. Повече за завършилата среща, както и резултати от другите мачове, изиграли се вчера, ще получите долу в статията.

Тотнъм – Евертън

Срещата беше с начален час 19:30 часа. Двадесет минути след първия съдийски сигнал, играчът на Евертън, Уейн Рууни беляза гол, който не беше зачетен, заради засада. Това едновременно донесе смущение и облекчение за Тотнъм. Веднага след това голмайсторът на домакините Хари Кейн опита да открие резултата, но ударът му попадна директно в ръцете на вратаря. Първото попадение се случи в 26-та минута, след като Серж Орие направи чудесна асистенция на Хьон-Мин Сон, който просто чукна топката в празната част на вратата и откри резултата. Това беше единственото попадение, което се случи през първата половина от двубоя.

Две минути след като беше дадено началото на второто полувреме, Хари Кейн удвои преднината за Тотнъм, след като беше изведен от Сон. В 59-та минута Кейн отбеляза втори гол, с който достигна свето попадение номер 20 от началото на сезона, водейки класирането за голмайстори в Премиър Лигата. Четвъртият гол се случи в 81-та минута. Авторът на попадението беше Кристиан Ериксен, чийто удар попадна в левия ъгъл на противниковата врата. Асистенцията за гола беше направена от Деле Али. Така се стигна до край на двубоя.

Останалите шест срещи:

Кристал Палас – Бърнли  (1-0)

Нюкасъл – Суонзи              (1-1)

Уест Бромич – Брайтън    (2-0)

Уотфорд – Саутхямптън   (2-2)

Хъдърсфийлд – Уест Хям (1-4)

Челси – Лестър                     (0-0)

Това бяха всички новини от мача между Тотнъм и Евертън! За повече спортни статии, не спирайте да следите Бонусите! В сайта ни може да откриете интересни бонус предложения като нашите: Бет365 бонус код, Betfair бонус код, Efbet бонус код, Бет365 казино бонус и други.